Козацький край: До 200-річчя Шевченка режисер Сергій Проскурня започаткував у Черкасах оригінальний телевізійний проект

Новий телевізійний проект стартував на черкаському телеканалі “ВІККА” – “Наш Шевченко”.

У новому телепроекті люди різних професій, різного віку та віросповідання читають вірші Тараса Шевченка.

Зрозумілішим кожному Кобзаря вирішив представити відомий український режисер Сергій Проскурня.

Проект стартував ще в березні, у чергову річницю від дня народження Шевченка. Режисер Проскурня в ефірі телеканалу “ВІККА” прочитав уривок поеми “В казематі”. Режисер над ідеєю цього проекту працював два роки. Говорить, що прагнув уникнути формалізму у святкуванні 200–ої річниці поета. Тому олюднювати величну постать розпочав зі звичайних людей. Вони читатимуть вірші Кобзаря на телеканалі “ВІККА” кожного дня.

– Для мене зараз важливо, щоби тексти Шевченка читали священики, міліціонери, пекарі, кухарі, школярі, пенсіонери, щоби ці тексти промовляли до нас сьогоднішніх, – говорить керівник проекту Сергій Проскурня.

Першими відгукнулися на запрошення режисера актори драматичного театру. Вони представили “Нашого Шевченка” через своє переосмислення творчості Кобзаря.

Проект “Наш Шевченко” триватиме впродовж року. Глядачі не лише пригадуватимуть твори Кобзаря разом із героями проекту. Щодня телеканал веде відлік часу до 200–ої річниці із дня народження Шевченка.

До проекту долучаються й українські “зірки”, які бувають з концертами на Черкащині – зокрема, гурти “Мандри” і “Танок на Майдані Конго”, лідер гурту “ТІК” Віктор Бронюк та Ірина Білик, у якої батьки – родом з козацького села Кумейки, яке нині належить до Черкаського району.

Джерелоcossackland.org.ua

Leave A Comment