Сергій Проскурня створив відеопроект до 200-річчя із дня народження Тараса Шевченка

Більше 50-ти художніх творів українського генія відібрали для художньої виставки, яка відбудеться до 200-річчя українського письменника у столиці України. 21 лютого новий виставковий проект «ШЕВЧЕНКО/MANIA» відкриється у галереї «Мистецький арсенал».

Унікальною є серія рисунків, створена Тарасом Шевченком під час Аральської, Каратауської експедицій та у Новопетровському укріпленні, яка досі не була представлена широкій публіці. Інші — вишукані акварелі та філігранні офорти першої половини 19 століття пов”язані з основними етапами життя Тараса Шевченка.

Уперше покажуть легендарну “Захалявну книжечку”, оригінали унікальних рукописів Тараса Шевченка та альбоми його етнографічних замальовок 1840-х років, а також прижиттєві видання Кобзаря з фондів Інституту літератури.

У Мистецькому Арсеналі демонструватимуть і масштабну відео-інсталяцію “Наш Шевченко” відомого режисера Сергія Проскурні. Герої 365-ти відео-сюжетів — школярі, студенти, поети, вчителі, митці, аптекарі, спортсмени, пожежники, перукарі, журналісти. У кожного з них свій Шевченко.

Кульмінацією проекту стане Відкрита ніч “Доба Шевченка” — ніч кіно, музики, поезії, яка відбудеться з 9 на 10 березня. У програмі відкритої ночі – зустрічі з письменниками, філософами, мистецтвознавцями, виступи українських музичних гуртів і власне довгоочікувана прем”єра фільму Сергія Проскурні “Тарас Шевченко. Іdентифікація”.

Раніше Сергій Проскурня у рамках проекту “Наш Шевченко” прочитав поезію “Мені однаково”

Джерелоvikna.if.ua

Leave A Comment